Kopš 2013. gada esmu veicis dzimtas vēstures pētījumus, kas ir apkopoti grāmatā “Manas dzimtas vēsture”. Tā veidota kā aizraujošs dokumentāls ģenealoģisks detektīvs, kas vēsta par dzimtas vēsturi kopš 1490. gada Kēnigsbergā, pievēršot uzmanību katram ievērojamākajam dzimtas pārstāvim. Gadsimtu gaitā dzimta ir saradojusies ar Imanuela Kanta, Mihaila Ļermontova, Nikolaja Rēriha un daudzu citu pasaules vēsturē nozīmīgu personību dzimtām un ģimenēm.
Kurzemes atzara vēsture aizsākās 1785. gadā, kad no Kēnigsbergas uz Kurzemes hercogisti pārcēlās Martins Benjamins Mellers, kurš te kļuva par dzimtas Kurzemes atzara ciltstēvu.
Šobrīd lasītājiem tiek piedāvāta dzimtas vēstures pirmais sējums, kas tika izdots 2021. gada aprīlī. Tas apkopo ziņas par mana tēva dzimtas (Melleri) pirmssākumiem Kēnigsbergā (kopš 1490. gada), ļaujot izsekot vispirms visu dzimtas atzaru gaitām Vācijā un Austrumprūsijā, bet kopš 1785. gada – arī Kurzemē.
Otrajā sējumā tiks apkopota informācija par gleznotāju Johanu Lēberehtu Eginku, ar kuru mani vieno asinsradniecība caur viņa māti (Eginks bija ārlaulības bērns, viņa tēvs – brīvkungs fon Knige) un viņa tēva dzimtu – fon Knigges savā laikā saradojās ar visām nozīmīgākajām baltvācu aristokrātiskajām dzimtām – Bīroniem, fon der Rekēm, fon Mēdemiem, fon Līveniem, fon Ostenzakeniem, fon Firksiem, u.c., veidojot arī ciešas asinsradniecības saiknes ar Hohencolleru karaļnamu un Nīderlandes karaļnamu.
Trešajā sējumā tiks apkopota manas dzimtas “latviskās puses” vēsture, pētot Milleru (Bērze, Līvbērze, Jelgava), Dobeļu (Kuldīga, Gramzda, Liepāja), Kulbaru (Snēpele, Laidi, Kuldīga), Rērihu (Liepāja) u.c.dzimtas.